Keď šetrí autoservis v Anglicku

Autor: Ivan Rolko | 4.8.2009 o 14:41 | Karma článku: 22,04 | Prečítané:  8390x

Ani pohodlný let a skvelá strava v lietadle British Airways nezmiernila moju ufrfľanú náladu počas cesty z krízou zmietaného Slovenska.  Jedlo podávané na palube lietadiel tejto anglickej spoločnosti tvrdo konkuruje chutnosti tradíčne veľmi chutnej anglickej stravy a je vysvetlením prečo skoro nikde okrem Ostrovnej ríše nenájdete tradičnú anglickú reštauráciu.

Počas mojej krátkej dovolenky na Slovensku síce záhadne nespadlo žiadne lietadlo, ale pre zmenu spadol stan na Pohode a následné internetové diskusie len dokázali, že počítače a internet sú také jednoduché, že ich dokáže používať každý blb. Smutné je, že veľa z nich ich aj používa.

Moja ufrfľaná nálada sa prehĺbila po sadnutí do auta. Dve oranžovo svietiace kontrolky na mňa žmurkali z palubnej dosky. Zaujal som IT-čkársky prístup k riešeniu problému. Zapol a vypol som auto - nepomohlo.  Vystúpil z auta, zamkol, odomkol, nastúpil a zapol auto - nepomohlo. Po 4 zapnutiach a vypnutiach auta som to vzdal a v duchu nadávajúc, že prečo tie autá nemôžu byť ako počítače, som zavolal do servisu a objednal svoje auto na diagnostiku.

O pár dní sediac v servise oproti usmievavému chlapíkovi s okrúhlou tvárou, som už neviem po koľký raz  rozmýšlal aké detstvo musel mať s chlapec s menom Robert Gay. Deti vedia byť kruté a ja mám toľko chochmesu, že túto nezodpovedanú otázku si zoberiem so sebou do hrobu.

Robert sa na mňa usmial s úsmevom poisťovacieho agenta a oznámil mi už po piaty raz, že auto ide na diagnostiku a ozvú sa po nej. A či mi má zavolať taxík. V hlave cinkla registračná pokladnica a vystavila mi účet za taxík do práce vzdialenej 10 míľ minimálne na 30 libier. Pozriem na Gaya pohľadom srnky s čerstvo rozpáranou slezinou, a vyjachtám otázku, že čo sa stalo s odvozom a dovozom zákazníkov, ktorý som si vždy pochvaľoval.

- "Kríza." Táto jednoslovná odpoveď ma vôbec neprekvapila len ma napadlo, či sa túto intergalakticky univerzálnu výhovorku Robert Gay naučil od nášho Robertka, alebo Robert Fico chodí servisovať auto do Anglicka a naučil sa to od Gaya.

Potom sa na mňa usmial - "Už nerobíme odvoz zákazníkom, lebo firma šetrí, ale ak počkáš 5 minút, tak len odovzdám tvoje auto a odveziem ťa ja na svojom aute do práce."

Veverička v Iceage tak nevygúlila oči ako ja na Roberta. Vysvetlenie nedalo na seba dlho čakať a kráčajúc k autu sa Gay rozrečnil - "Vieš, ty si vezmeš taxík ale nabudúce pôjdeš do neautorizovaného servisu blízko roboty a spravia to ďalší a my stratíme zákazníkov a ja prídem o prácu, len preto, že niekto chce ušetriť pár libier za benzín za tvoje odvozenie. Majiteľ je blbec ale ja mám doma deti, čo musím živiť, tak toto odvezenie beriem ako investíciu do mojej pracovnej pozície."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?