Zlomená Británia ale multikulti za to fakt nemôže

Autor: Ivan Rolko | 15.8.2011 o 15:00 | (upravené 15.8.2011 o 15:42) Karma článku: 11,51 | Prečítané:  2478x

Vždy keď letím mám pocit, že sa niečo zlé musí stať. Po strastiplnej ceste z Qataru s prekvapujúco hladkým pristátim a rovnako prekvapujúco otrasným vínom na palube AirFrance, mi začalo chýbať dobré víno a otrasné pristátie s British Airways. To bola asi posledná pozitívna vec o Británii čo mi prišla na um na najbližších niekoľko dní. Vždy som bol zástanca, že kvalita národov by sa  mala posudzovať podľa kvality vína a krásy žien. Ani Francúzi ani Briti by neboli na vrchole rebríčka.

Let s AirFrance ma utvrdil v tom, že Francúzsko sa rúti do záhuby. Nech mi niekto vysvetlí ako počas jednej cesty z Arábie do Európy až dva vaše lety môžu meškať. A to prekvapujúco v Paríži v ten deň nikto neštrajkoval.

Už ale nebudem kričať hop pokiaľ som nepreskočil, lebo o to viac sa štrajkovalo v Británii.  Stojac v príletovej hale a pozerajúc na správy BBC, sa mi chvíľku zdalo, že moj let bez môjho vedomia pristál v Palestíne a zrazu som si uvedomil,  že medzi burkami, abajami som sa cítil bezpečnejšie ako v Londýne. Horšie je to s kvalitou vína a krásou žien, ale keď neďaleko od vás davy podpalujú mesto, tak nad ženami a vínom moc nerozmýšlate.

O pár dní neskôr počúvam plamenný prejav Davida. David je skvelý rečník, naučil sa veľa od Tonyho, ktorému to dobre mlelo. Ale musel som s Davidom súhlasiť-

  • to nebolo o škrtoch v sociálnych programoch
  • to nebolo ani o chudobe.
  • a dokonca ani o rase či multi-kulti spoločnosti na ostrovoch.
  • Toto bolo o ľuďoch, ktorí nevedia rozoznať rozdiel medzi správnym a nesprávnym.
  • Toto bolo o ľudoch s pokrúteným morálnym kódexom.
  • Toto bolo o ľuďoch neschopných sebareflexie a sebakontroly.

Súhlasil som s Davidom, ked rozprával o ľuďoch na uliciach a o Zlomenej Británii.

Ostatní pri jeho prejave videli obrázky horiacich ulíc v anglických mestách, mne tie obrázky splývali s obrázkymi jeho kolegov, ktorí si pomýlili v ktorom dome vlastne bývajú a okradli daňovníkov o 8-20.000 libier. Ľudia s plazmou utekajúci z vykradnutého obchodu mi neprišli o nič rozdielni od Gerlda Kufmana, ktory si kúpil za peniaze daňových poplatníkov Bang and Olufsen TV v hodnote 8000 libier... a zoznam by šiel do nekonečna.

Jediny rozdiel je, že pri kradnutí prichytení poslanci povedali, že oni to vrátia, že oni nevedeli, že to je zlé a všetko bolo zrazu OK ..

Hútal som prevelice o akom rešpekte k spoločnosti hovoril David, keď rešpekt k spoločnosti nemajú tí ktorí majú byť príkladom? Keď ľudia, ktorí tvoria pravidlá ich nehorázne pošliapavajú a ich jediným záujmom je ako z verejnej služby urobiť zárobkovú činnosť, keď správy o korupčnom správaní a rozkradaní peňazí v štátnej službe sú pravidelnejšie ako predpovede počasia. Aj samotná MET police nech sa snaží akokoľvek na ulici, v novinách čelí viacerým korupčným obvineniam ako vyriešila prípadov násilnej kriminality. Odkiaľ majú mať ľudia rešpekt vočí tým zákonom, ktoré porušujú tí čo ich tvoria a dohliadajú nad nimi?

David ani netušil akú mal pravdu, keď vravel, že  posledný týždeň bol o ľuďoch, ktorí si myslia, že spoločnosť im dlži viacej ako sú dlžní oni jej a akú zodpovednosť oni majú voči spoločnosti. Posledný týždeň bol o zločinoch bez trestu, o právach bez zodpovednosti.

A David ani netušil ako dobre pozná politickú situáciu aj na mojej rodnej hrude.

Aj keď sa poitici roky viacmenej úspešne snažia zraziť spoločnosť na kolená, stále tu je nádej. V ľuďoch čo dobrovoľne išli pomáhať a upratovať ulice, v ľuďoch čo chránili majetok svojich spoluobčanov. Príklady hodné nasledovania tu sú, ale nie tam hore. Spoločnosť sa musí ozdraviť sama, lebo tí hore to neurobia. Ich zaujíma rovnako ako tých na ulici len nová plazma zadarmo.

Doteraz neviem kde sa v Davidovi nabralo toľko sebakritiky. Alebo to možno tak nemyslel

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: V očkovaní je chaos, každý si robí po svojom

Ako vyzerá vakcinácia na Slovensku.

Komentár Petra Schutza

Keď vedenie štátu mentálne nestíha

Riziko, že "kontinuálny skríning" situáciu zhorší, nie je zanedbateľné.


Už ste čítali?